Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 06.12.2005 - 07:23 Oppdatert: 29.05.2007 - 01:15

Spår flere år med reklamevekst


Mediebyrå-nettverket ZenithOptimedia forventer en relativt stabil reklamevekst også de neste fire årene. Men det er markedet for markedsanalyse som virkelig vil oppleve vekst, mener nettverket.


Det internasjonale mediebyrånettverket ZenithOptimedia, som i Norge er representert gjennom mediebyrået Starcom, spådde en vekst i det globale annonsemarkedet på fem prosent i år, noe som ser ut til treffe ganske bra. Ifølge Media & marketing Europe ligger veksten an til å bli rundt 4,8 prosent.

ZenithOptimedia legger nå fram en fireårsprognose som legger til grunn en relativt stabil vekst i annonsemarkedet også i kommende fireårsperiode. I 2006 forventer nettverket en vekst i det globale annonsemarkedet på 5,9 prosent, i 2007 en vekst på 5,7 prosent, og i 2009 forventer ZenithOptimedia en vekst på seks prosent.

Men det er i markedet for markedsanalyse ZenithOptimedia virkelig forventer at etterspørselen vil øke. I inneværende år ligger veksten i dette markedet an til å ende på 11 prosent, og mediebyrånettverket tror denne vekstraten vil holde seg de tre neste årene.

«Fordi annonsørene ønsker å forbedre avkastningen på reklameinvesteringene sine og minimere risikoen forbundet med økende mediefragmentering», skriver ZenithOptimedia.

Også når det gjelder internettannonsering er mediebyrånettverket optimistisk. ZenithOptimedia forventer en vekst i denne delen av annonsemarkedet på minst 17 prosent år for år i de neste fire årene.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

– Sterk reklamevekst i 2006 [17.11.2005]

Varsler forsiktig reklamevekst i 2006 [21.11.2005]

Ny reklamefest i 2006 [02.12.2005]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.