Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 05.10.2006 - 07:13 Oppdatert: 29.05.2007 - 01:53

Skepsis mot Media Norge


Avisannonsørene er skeptiske til mediekonsentrasjonen som følger av regionavisenes fusjon i Media Norge.


– På den ene siden er det en mulig rasjonaliseringsgevinst som kan medføre lavere annonsepriser. På den andre siden får vi en aktør med mye makt, som kan styre prisbildet, noe som er ugunstig for annonsører, sier markedsdirektør Arne Lambech i Nordea til Dagens Næringsliv.

– Vi så når de fire store regionavisene gikk over til tabloid at de la seg veldig høyt i pris. Mer eierskap hos Schibsted kan medføre at avisene klarer å ta ut større priser enn de bør i markedet. Og det er vanskelig for oss annonsører å endre medievaner over natten, sier Lambech til Dagens Næringsliv.

Styreleder Arve Heltne i Annonsørforeningen tror ikke større Schibsted-dominans forskyver maktforholdet mellom annonsører og aviser.

– Det ligger jo noen fordeler i å se dette som ett samlet og formalisert innkjøpsprodukt. Men det er lett å se problemene også. Det vi er interessert i er å høre hva motparten har å melde. Hvis det stemmer, som noen hevder, at dette er en måte å øke priser på, så blir det en kort samtale, sier Heltne til Dagens Næringsliv.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.