Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 21.11.2007 - 07:38 Oppdatert: 21.11.2007 - 10:51

Medie-kamp om helse-millioner


Helseminister Sylvia Brustad og Sosial- og helsedirektoratet søker for første gang mediebyrå. I potten ligger 120 millioner kroner.


Hittil har Sosial- og helsedirektoratet overlatt medieinvesteringene til hvert enkelt reklame- eller pr-byrå som har stått for kampanjeutformingen. Dét skal det nå bli en slutt på.

– En av grunnene til det er at vi ønsker å dra de erfaringene som mediebyråtjeneste har tettere til oss, og at kompetansen skal komme oss til del, sier Gase Handeland til Kampanje.

Nå søker senior rådgiver i kommunikasjonsavdelingen Handeland, og Sosial- og helsedirektoratet, etter mediebyrå. Budsjettet er på 120 millioner kroner fordelt på fire år.

– Hittil har det vært avtaler på enkeltkampanjer via reklame- eller pr-byråene vi har benyttet. Så dette er første rammeavtale av denne typen for oss, sier Handeland i Sosial- og helsedirektoratet.

40 millioner årlig
Tidligere i år skrev Kampanje at Sosial- og helsedirektoratet (SHdir) har et årlig budsjett på ti millioner kroner til bruk på kampanjer.

Les mer: 5000 røykeringer

Mediebudsjettet vil dermed årlig være tre ganger så stort med 30 millioner kroner i året, totalt 120 millioner i løpet av fire år.

Ifølge Handeland er opplysningsarbeidet rundt tobakk og røyking det største løftet for direktoratet de siste fem årene.

Krever fullt innsyn
I utlysningsteksten for byråkonkurransen ber direktoratet om å få detaljert kjennskap til mediebyråenes avtalte rabatter og provisjoner.

«Oversikt over rabattavtaler skal til enhver tid være tilgjengelig for SHdir. Det samme gjelder oversikt over mediebyråprovisjonens størrelse for hver enkelt mediekanal.»

– Det er for å ha en pekepinn over kostnadsutviklingen, sier Handeland.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Kjører røyke-repriser [04.01.2007]

Kutter i antirøyk-kampanje [04.01.2007]

5000 røykeringer [06.02.2007]

Flying start for kreft-kampanje [13.11.2007]

Kan forby rødvins-vitser [14.11.2007]

Kan stoppe Anne-Kat-vin [15.11.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.