Publisert: 22.01.2008 - 14:17
Oppdatert: 23.01.2008 - 07:58
Nekter å sende Mina-mobbing
P4, Radio1 og NRJ vil ikke reklamere for konkurrenten. Radiokanalene nekter å ta inn annonser for Radio Tangos nye storsatsing med Mina Hadjan.
Av:
Jens Egil Heftøy
Neste mandag kommer Radio Tango på luften med sine nye programledere Mina Hadjan og Hans Olav Thyvold. I den anledning har kanalen ønsket å markedsføre seg på konkurrentenes kanaler.
Les også: Mina tilbake på radio
For sterkt
I radioreklamene harselerer den tidligere P3-programlederen Mina med hver og en av konkurrentene og forteller at hun er tilbake på lufta hver dag. Harselasen ble for sterk kost for P4, Radio1 og NRJ. I spottene går Mina langt i rakke ned på konkurrentene.
I P4-spotten sier Mina blant annet:
– Hvis du ikke orker å høre mer nedlatende radio. Hvis du ikke orker å høre den samme musikken om og om igjen. Hør på meg.
Her kan du høre hele radiospotten (P4)
Her kan du høre hele radiospotten (Radio 1)
Her kan du høre hele radiospotten (NRJ)
– Det irriterer meg at de kanalene ikke har mer selvinnsikt og humor. Hvis pengene våre ikke er like mye verdt som andres kan jeg for så vidt akseptere det, men jeg synes det er klønete håndtert fra de andre, sier ansvarlig redaktør Hans Jørgen Strand i Radio Tango.
Strand oppfatter avslaget fra konkurrentene som en boikott og mener det er trist at kollegene ikke har mer selvironi enn at de stenger døren for en liten kanal som Radio Tango.
Les også: P4 vraket Mina
Les også: Mina ferdig i NRK
– Lytterne forstår
– Spottene er ment ironisk og jeg tror lytterne ville forstått at de er ironiske, sier Strand.
Nå må Radio Tango finne andre måter å markedsføre sin nye sendeflate på i løpet av uken. Planen var at radioreklamene hos konkurrentene skulle startet opp i dag.
– Vi gir ikke opp. Vi er annerledes og kommer til å bli lagt merke til også på andre arenaer både fra 28. januar, men også utover våren, sier Strand.