Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 08.02.2006 - 08:28 Oppdatert: 29.05.2007 - 01:24

Nordea med nordisk sponsoroffensiv


Nordea inngår flere store sponsoravtaler i Danmark og Sverige, og er nå hovedsponsor for de olympiske komiteene i Norge, Sverige, Danmark og Finland.


I Danmark har Nordea gått inn som hovedsponsor for Team Danmark, Danmarks Olympiske Komité og Dansk Håndbold Forbund. I Sverige blir Nordea barne- og ungdomssponsor for det Svenska Friidrottsförbundet, ifølge en melding fra Nordea.

Sponsoravtalene strekker seg over tre år til og løper ut 2008, og med sponsoravtalen med Danmarks Olympiske Komité er Nordea nå hovedsponsor for de olympiske komiteene både i Norge, Danmark, Sverige og Finland, og ifølge meldingen vil Nordea spille en sentral rolle i utviklingen av den danske eliteidretten.

Som en del av sponsoravtalen i Danmark skal to landlagsstjerner bli offisielle «sportsambassadører» for Nordea, og bidra til å formidle budskapet om et sunt og aktivt sportsliv.

– Vi vil gjerne være med å oppmuntre barn og unge til å dyrke sport i en tid hvor tv og internett er med på å gjøre barna mindre fysisk aktive i hverdagen. Med våre nye sponsorater støtter vi den brede idretten både direkte og gjennom støtten til rollemodeller i eliteidretten som inspirerer og motiverer til fysisk aktivitet, sier markedssjef Nanna Baht-Hagen i Nordea Danmark.

Også i Sverige blir flere idrettstjerner ambassadører for Nordea, og finanskonsernets slagord, «Gjør det mulig», skal være den røde tråden også i selskapets sponsorstrategi og satsing på barne- og ungdomsidrett.

– Det føles veldig tilfredsstillende å vite at vår sponsing hjelper barn og unge til å begynne med idrett og bevege seg. Idrett fører med seg så mye positivt, ikke bare fysisk styrke, men også en sterkere selvtillit, sier viseadministrerende direktør i Nordea i Sverige, Frans Lindelöw.

Nylig inngikk også Nordea en sponsoravtale med Norges Idrettsforbund og Olympiske Komité verdt rundt 20 millioner kroner.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Ny infosjef i Nordea [07.11.2005]

Fem sponsorvinnere fikk priser [25.11.2005]

Sponser NIF med 20 millioner [25.01.2006]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.