Publisert: 03.07.2006 - 09:05
Oppdatert: 29.05.2007 - 01:43
Norwegian er Årets markedsfører
Flyselskapet Norwegian er kåret til «Årets Markedsfører» av Norges Markedsføringsforbund og Kampanje. Enkelhet og ærlighet i markedsføringen bragte flyselskapet helt til topps.
Av:
Hans Hjellemo
– Det er kjempespennende å vinne en slik pris i den harde konkurransen vi er i, for vi er jo litt for nybegynnere å regne med få år på baken, sier administrerende direktør Bjørn Kjos i Norwegian til Kampanje.
I juryens begrunnelse heter det blant annet at Norwegians fokus på ærlighet og tydelighet i sitt priskonsept, i kombinasjon med enkel og tydelig markedskommunikasjon, har gitt selskapet høy oppmerksomhet i markedet.
– Det som er fascinerende med årets vinner, er at det er mulig for en liten aktør å utfordre et eetablert og satt marked. Dette er faktisk et lite stykke norsk industrihistorie, sier juryleder for «Årets Markedsfører», Christian Hoel, til Kampanje.
Markedsdirektør Åsta Braathen i Norwegian sier i den nyeste utgaven av Kampanje magasin at det har vært viktig for Norwegian å skille seg fra andre flyselskap ved ikke å ha annonser som viser vakre mennesker på shopping.
– Vi legger vekt på enkelhet og ærlighet, og det er hyggelig å vinne en slik pris på det markedsføringsgrunnlaget. Flyselskapet er jo blitt mye større enn vi våget å håpe på da vi startet, og alt har gått mye raskere enn vi trodde, sier Bjørn Kjos til Kampanje.
Norwegian vant prisen «Årets Markedsfører» i konkurranse med en rekke spennende virksomheter. Moods of Norway, Stormberg, Finn.no, Stabburet Grandiosa og Oslo Sporveier – trikken.
Du kan lese alt om årets prisvinner og de nominerte i den nyeste ferske utgaven av Kampanje magasin som foreligger denne uken.