Publisert: 02.03.2007 - 10:22
Oppdatert: 29.05.2007 - 02:23
Kan bli Årets Markedsfører
Fem bedrifter, som spenner fra tungvekteren Stabburet Grandiosa til musikkbransjens festival by:Larm, er nominert til prisen «Årets Markedsfører» i regi av Norges Markesføringsforbund.
Av:
Knut Kristian Hauger
Men i år blir konkurransen ekstra hard. For første gang i prisens lange historie kjemper tre regionalt nominerte aktører fra henholdsvis Bergen, Stavanger og Kristiansand om den samme prisen. Grandiosa og by:Larm kniver om prisen sammen nykommeren Kamille, som er Hjemmet Mortensens siste tilskudd til magasiner for kvinner, Platekompaniet og Flytoget.
– Konkurransen mellom de nasjonale kandidatene blir ekstra spennende fordi spennet mellom dem er så stort og variert, sier Christian Hoel som er leder av Norges Markedsføringsforbund.
– Likevel er det ekstra gledelig at vi også deler ut en regional pris. Det gjør vi fordi vi ser at det vokser opp stadig sterkere og profesjonelle markedsførere fra regionale bedrifter, hvor verdiskapningen kan være vel så stor selv om man ikke opererer i et nasjonalt marked, sier Hoel til Kampanje.
De tre regionale kandidatene til å vinne «Årets Markedsfører» er Henning-Olsen Is AS fra Kristiansand, ACTA ASA fra Stavanger og Stoltzekleiven opp fra Bergen. De tre kandidatene har allerede en konkurransefordel og det er at de allerede har vunnet markedsføringspriser i sine respektive regioner og lokalforeninger.
Nominasjonen av regionsvise kandidater har kommet som innspill fra de lokale foreningene i Norges Markedsføringsforbund.
– Felles for samtlige nominerte er at vi snakker om solide bedrifter og virksomheter som juryen mener har utøvd profesjonell markedsføring, sier Christian Hoel som har ledet juryarbeidet.
Juryen består av Hans Hjellemo/Kampanje, Leif Henrik Husom/Synovate MMI AS, Jan Morten Drange/Fire Store, Åsta Braathen/Norwegian og Juryformann Christian Hoel/Styreleder NMFF.
Prisen deles ut på Markedstinget 21. mars på Parkteatret i Oslo, som har som overskrift "Fremtiden er forbrukerstyrt.