Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 25.09.2007 - 17:23 Oppdatert: 25.09.2007 - 17:25

Armani lanserer mobil


Prada har gjort det og Dolce&Gabbana har gjort det. Nå følger Armani etter.


Motehuset Armani følger i Prada og Dolce&Gabbanas fotspor når de lanserer en egen mobil. Mobilen er utviklet i samarbeid med Samsung og ble i dag vist frem under Milanos pågåenda moteuke, av Giorgio Armani selv.

Ryktene om telefonen har gått lenge, men nå er den altså lansert.

Armani selv så telefonen for første gang bare 20 minutter før presentasjonen, som foregikk i Armani Theatre i Milano.

Det er Samsung som står for mobilteknikken under skallet. Farge og form skal være inspirert av Armanis fargeskjema, både når det gjelder den utvendige formgivningen og menyene på telefonen.

Telefonen har Edge-teknologi og, ifølge Samsungs koreanske talsmann, kommer det flere telefoner fremover som er utviklet ved hjelp av det samme samarbeidet. Armani og Samsung har videreutviklet sitt samarbeid de siste to årene.

– 3G er ikke modent nok og heller ikke akseptert nok i de europeiske landene der telefonen skal lanseres, svarte talsmannen på spørsmål om hvorfor den ikke benytter seg av teknologien.

Telefonen skal først og fremst selges i de europeiske landene, i tillegg til Russland og noen asiatiske land. I Sverige kommer telefonen i desember, og vil selges i Armanis egne butikker i tillegg til et fåtall utvalgte mobiltelebutikker. Den leveres med et bluetooth-headset og et etui – begge med den eksklusive Armani-logoen på.

Denne saken er publisert på E24.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Bono knuste Armani [03.10.2006]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.