Publisert: 01.04.2008 - 09:36
Oppdatert: 01.04.2008 - 09:37
Thorkildsen misbrukt i bankreklame
OL-vinner Andreas Thorkildsen krever Spareskillingsbanken for flere hundre tusen kroner etter at han er brukt ulovlig i en reklamekampanje.
Av:
Hilde Nyman
Det er DnB NOR som har sponsor- og reklamerettighetene til spydkasteren, og de reagerer naturlig nok sterkt på hendelsen, skriver VGNett. DnB NOR betaler om lag en halv million kroner i året for sponsorrettighetene til Thorkildsen. I kampanjen fra Spareskillingsbanken pryder Thorkildsen forsiden på en brosjyre.
I DnB NOR sier Jarle Roar Sæbø i konsernjuridisk avdeling at de har kontaktet Spareskillingsbanken for å stanse reklamekampanjen, og forteller at de har tatt opp spørsmålet om erstatning, samt krevd reklamemateriellet makulert.
- Andreas Thorkildsen har tatt dette med fatning. Men han vil kreve et beløp som skal gå til et veldedig formål. Og dette skal han selv bestemme, sier Jarle Roar Sæbø til VGNett.
I Spareskillingsbanken forsikrer banksjef Sigmund Andersen at bildet ble brukt i god tro. fBanken kjøpte et bilde av Thorkildsen fra avisen Fædrelandsvennen, og fikk forsikringer om at de kunne trykke det.
- Hvis vi har gjort noe galt, så skal vi rette det opp. Vi har en god dialog med dem (DnB NOR), sier Sigmund Andersen til VGNett.