Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 05.09.2008 - 08:42 Oppdatert: 05.09.2008 - 09:22

Samler Posten under nytt navn

Posten lanserte i dag sin nye merkevare. Les mer om det nye navnet og designet her.


Posten lanserte i dag sin nye merkevare. Den nye merkevaren skal samle den delen av Posten som selger seg mot bedriftsmarkedet. Under Bring-merkevaren vil selskapet samle alle sine nordiske aktiviteter innenfor post- og logistikk. Den nye merkevaren inneholder spesialistene Bring Express, Bring Logistics, Bring Frigoscandia, Bring Mail, Bring Dialogue og Bring Citymail.

- Dette skal bidra til å tydeliggjøre oss og vise at Posten har tenkt fremtidsrettet. Våre selgere kan nå tilby et helt spekter av tjenester for post og logistikk uten å ha med seg materiell med 15 forskjellige logoer på. Det er veldig viktig å modernisere Posten, samtidig som vi bygger videre på vår posisjon og viser om at vi er opptatt av å levere, sier markedsdirektør i Posten Gro Myking.

- Hvilke mål har dere?

- Vi har satt oss noen mål i forhold til kjennskap, men enkelt sagt skal vi opparbeide oss den samme kjennskapen som folk har til dagens merkevarer. Vi kommer til å følge dette veldig tett for å se hvordan dette blir tatt imot i markedet, sier hun.

Speilbilder: - Disse to logoene blir et speilbilde av hverandre for å vise at Posten satser fremtidsrett og at de to merkevarene er to sider av samme sak, sier markedsdirektør Gro Myking i Posten om de nye logoene.

Engelsk payoff
Den kommende profilkampanjen for den nye merkevaren Bring skal bygge på kommunikasjonskonseptet «finding new ways». At Posten har valgt en engelsk «payoff» for Bring skyldes ifølge Myking at selskapet har blitt stadig mer internasjonalt.

- Vi er veldig internasjonale i Bring med virksomheter i veldig mange land. Uansett om du er i Sverige eller Spania skal du bli møtt av den samme profilen. Det handler om at vi skal finne nye måter å levere gode løsninger på, sier Myking.

- Hvorfor Bring?

- Det er det vi driver med. Vi bringer post, pakker og ekspressendinger, partigods og mye mer. Den siste tiden har vi kjøpt opp mye virksomheter, men alle har det til felles at vi bringer. Vi er veldig godt fornøyd med at vi i den nye merkevaren representerer alle deler av selskaper både for post og logistikk, sier hun.

- Synlig farge
At valget av fargen falt på grønt, sier Myking skyldes flere ting.

- Det er et veldig bevisst valg. Vi har gjort fargeanalyser og de fleste aktørene i markedet er røde, blå eller gule. Grønnfargen var også noe vi benyttet oss av i selskapet Box Delivery med stor tydelighet, og vi grep muligheten til å ta denne fargen for hele Bring. Det er også en veldig synlig farge i bybildet og trafikkjungelen, sier Myking.

Den nye Bring-logoen skal også kunne sees i sammenheng med den nye Posten-logoen.

- Disse to logoene blir et speilbilde av hverandre for å vise at Posten satser fremtidsrett og at de to merkevarene er to sider av samme sak, sier markedsdirektør Gro Myking i Posten om de nye logoene.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Posten med tidenes merkevare-skifte [05.09.2008]

Posten blir ny [02.09.2008]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.