Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 09.02.2010 - 08:04 Oppdatert: 09.02.2010 - 08:04

SMS-stemmer kan være ulovlige

NRK sikret seg millioninntekter. Men var det lovlig?


Foto: Scanpix

Forbrukerombudet ser på hva slags stemmepress de yngste tv-seerne utsettes for i forbindelse med lørdagens Melodi Grand Prix. Under lørdagens finale oppfordret programlederne Marte Stokland og Per Sundnes til stadighet publikum til å ta frem mobilen og sende en SMS . Til sammen fikk de fire finalistene over en million stemmer, noe som gir NRK en inntekt på tre millioner kroner, skriver VG.

- Det er helt åpenbart at MGP er svært populært blant de yngste. Når vi vet at barn helt ned i 6-8 årsalderen har egen mobil og blir oppfordret til å stemme, er det klart at dette kan skape problemer, sier seksjonssjef i Forbrukerombudet, Bente Øverli.

Reglene for markedsføring mot barn og unge ble nylig skjerpet i i den nye markedføringsloven som trådte i kraft juni 2009.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Putter SMS-inntektene rett i lomma [08.02.2010]

Den nye markedsloven – reklame på grensen [04.02.2009]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.