Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 29.09.2005 - 08:39 Oppdatert: 29.05.2007 - 01:06

Spår kort liv for Schibsted Søk


Portalsjef Helge Birkelund i Microsoft er sikker på at Schibsted Søk ikke vil overleve kampen om søkemarkedet på internett på lang sikt.


Portalsjefen mener Schibsted er altfor optimistiske i sine prognoser når det går inn i kampen om reklamekronene som ligger i søkemarkedet.

– Vi ønsker Schibsted velkommen i søkemarkedet, men det er noen misforståelser som viser at Schibsted har et stykke frem til å bli en virkelig aktør å regne med, sier Birkelund til Dagens Næringsliv.

Han tar de nordiske markedene som eksempel, der han antar at Schibsted vil starte.

– Skal slå Microsoft
– Her er Yahoo nærmest borte, og Google har ingen ledende posisjon i det kommersielle markedet. Det er lokale aktører som Startsiden og Kvasir i Norge, samt internasjonale Msn som er de virkelig store tjenestene. Det er jo interessant at Schibsted vil konkurrere med etterfølgerne og ikke lederne i markedet, sier Birkelund til DN.

Men administrerende direktør i Schibsted Søk, Mikal Rohde, er ikke overrasket over at Microsoft kommer med dette utspillet.

– Om Microsoft har brukt én milliard kroner, er det flott for dem. De blir ikke bedre på norske, lokale søk for det. Vi vinner ikke over Microsoft på verdensbasis, men vi skal slå Microsoft i Norge, sier Rohde til DN.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

– Eniro-kjøpet får liten betydning [28.09.2005]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.