Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 17.03.2006 - 15:12 Oppdatert: 29.05.2007 - 01:29

Braanen betakker seg for Dagbladet


Bjørgulv Braanen tar ikke utfordringen fra Morgenbladets sjefredaktør som utroper ham til Dagbladets redningsmann. – Nei. Alf van der Hagen får søke sjæl, jeg gjør det ikke, sier Braanen.


– Går man inn i denne jobben nå, blir man drept av nye opplagsfall. Dagbladet skal synke mye mer, før det utvikler seg en linje internt og i styret som kan gi avisa fremgang, sier Bjørgulv Braanen til Kampanje.

Morgenbladets sjefredaktør, Alf van der Hagen, har utropt nettopp Braanen til Dagbladets eneste redningsmann:

«Det finnes en person som kan gjøre Dagbladet til en ledende dagsavis for radikale lesere i Norge. Han arbeider i dag for en bred samlet venstreside i en avis som har et håpløst navn og ufortjent få lesere. Han har arbeidet for å lege sårene mellom SV-ere og AKP'ere fra 70- og 80-tallet. Han er et politisk dyr med en liberal grunnholdning og har til overmål et kulturelt sinn. Dagbladets ansettelsesutvalg burde ikke la sjansen gå fra seg til å kontakte Bjørgulv Braanen for en lengre samtale om en fremtidig revitalisering av det Hans Fredrik Dahl har kalt Norgeshistoriens nest viktigste avis», skriver Hagen på lederplass i sin egen avis.

Men det er altså en utfordring Braanen ikke tar, selv om han har tillatt seg å drømme tanken rett før Eriksens avgang i Dagbladet ble kjent.

I går bekreftet også konsernredaktør John Arne Markussen i Dagbladet overfor Kampanje at heller ikke han er aktuell kandidat for jobben som sjefredaktør i Dagbladet.

– Jeg har i dag en viktig og utfordrende jobb i Avishuset Dagbladet, og oppfatter problemstillingen som lite aktuell, svarte Markussen Kampanje.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Dagbladet spiser sine egne [08.03.2006]

Vil ikke bli sjef i Dagbladet [09.03.2006]

– Jeg gjorde mitt beste [09.03.2006]

– Eriksen har satt spor etter seg [09.03.2006]

– Hent Dagbladet-sjef eksternt [09.03.2006]

Markussen vil ikke bli Dagbladet-redaktør [16.03.2006]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.