Mecom og David Montgomery skal ha planer om å selge Orkla Media-selskapet CDG-gruppen, som er Norges største selskap innen direktemarkedsføring.
Det er Dagbladet som i dag skriver om Mecoms planer om å selge CDG-gruppen. Ifølge avisen ble styret i Orkla Media orientert om ønsket om å selge CDG-gruppen etter sommerferien.
– Jeg kan verken avkrefte eller bekrefte at vi skal selge. Vi er i slutten av en interimperiode og har ikke tenkt å kommentere noe før Mecom formelt har tatt over, sier Thomas Wikberg, som er direktør for Direkte Markedsføring i CDG-gruppen til Dagbladet.
CDG-gruppen har 400 ansatte i hele Norden og skal også tidligere ha vært til salgs. Resultatet i fjor var på minus 13 millioner kroner.