Dersom Medietilsynet vil stanse Schibsted i Media Norge kan Adresseavisens deltagelse henge i en tynn tråd. Avisen kan bli presset ut av fusjonen på grunn av eierskapsloven.
Det hevder kilder i avisbedriftene og Schibsted overfor Aftenposten.
Adresseavisens deltagelse henger allerede i en veldig tynn tråd ettersom avisens storaksjonær, Terje Roll Danielsen har uttrykt at han er imot fusjon, sammen med en rekke øvrige aksjonærer.
SpareBank 1 Midt-Norge behandler saken i dag, ut fra sin eierandel på 4,7 prosent av aksjene. Banken skal allerede ha blitt satt under press av Trondheims ordfører, Rita Ottervik, som ser at banken sier nei til fusjon.
Medietilsynet følger fusjonen med argusøyne i forhold til om Schibsteds andel av det samlede avisopplaget passerer den magiske grensen på 33,3 prosent. Schibsted argumenterer på sin side med at tilsynet må ta hensyn til fallende opplag i Aftenposten og VG, skriver Aftenposten.