Publisert: 09.02.2007 - 12:58
Oppdatert: 29.05.2007 - 02:16
Mer Premier League på TVNorge
For å øke seertall for TVNorge og lokke seere til å tegne Canal+-abonnement, har SBS gitt TVNorge lov til å vise storoppgjøret Liverpool - Manchester United i mars.
Av:
Oddvin Aune
Tre ganger tidligere har TVNorge sendt Premier League-oppgjør i samsending med sine SBS-brødre Canal+. Dette skjer igjen når storlagene Liverpool og Manchester United braker sammen på Anfield Road lørdag 3. mars.
Informasjonsdirektør Jens-Petter Gjelseth i TVNorge sier at de foreløpig ikke vet om antallet slike samsendinger vil øke i fremtiden, men at dette er noe de ønsker å gjøre av og til.
– Disse kampene fører til økt seing på TVNorge, og gir samtidig en bra effekt for Canal+, i og med at flere blir klar over tilbudet.
– Men dere ønsker vel flere slike kamper?
– Både ja og nei. Vi har jo Royal League fra før, og er ingen utpreget sportskanal. Vi satser heller på å stunte litt med dette, sier Gjelseth.
Dette blir dermed en tung fotball-langhelg for kanalen. Torsdag 1. mars og søndag 4. mars viser nemlig kanalen to av kvartfinalene i Royal League. Det er foreløpig uklart hvem som spiller disse kvartfinalen, i og med at det gjenstår noen hengekamper i gruppespillet.
Foto: Canal+