Etter journalist Håvard Melnæs bok om arbeidsmetodene og kildenettverket til ukebladet Se og Hør ser det ut til å bli intern oppvask i bankkonsernet Nordea.
Dagens Næringsliv skrev lørdag at ukebladet hadde skaffet seg utskrifter fra prinsesse Märthas og kronprinsesse Mette Marits kontoutskrifter. Nå varsler banken granskning og mulig politianmeldelse.
– Hvis disse opplysningene stemmer, så er dette svært alvorlig. Vi vil sette i gang en intern granskning av saken umiddelbart. Alle våre ansatte som sitter i kundekontakt er underlagt strenge taushetsbegrensninger. Å ta utskrift fra private kontoer er definitivt å ga langt utover taushetsplikten, sier assisterende informasjonssjef Rune Sjøhelle i Nordea til Dagens Næringsliv.
Overfor Dagens Næringsliv bekrefter flere kilder at det er en person i Se og Hørs ledelse som har skaffet kontoopplysningene og distribuert dem til videre til ansatte i ukebladet.