Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 11.04.2007 - 08:04 Oppdatert: 29.05.2007 - 02:37

Raser mot Montgomery


Ansatte og ledelse i Fredriksstad Blad raser mot David Montgomerys planlagte kutt i 14 norske lokalaviser.


De ansatte beskylder Mecom og David Montgomery for løftebrudd etter at han gjentatte ganger har gjentatt i norske medier at han vil bygge opp og utvikle de norske avisene.

- Jeg oppfatter Montgomery som notorisk uetterrettelig, sier klubbleder Jan Erik Skau i Fredriksstad Blad til Dagbladet.

Åtte personer blir rammet av de nye kuttene i Fredriksstad Blad, som er selve melkekua blant Eddas aviser med et overskudd på 22,8 millioner kroner ifjor og en driftsmargin på 21 prosent etter første kvartal i år.

- Dette er en absurd situasjon. Hvilket resultat vi har teller ikke, det er uansett et antall hoder som skal bort i konsernet, sier sjefredaktør Erling Omvik til Dagbladet.

- Det er to grunner til at vi kutter. Våre totale kostnader ligger for høyt i forhold til at vi må være posisjonert for tilbakeslag i mediemarkedet. Dessuten er det et faktum at vi har eiere som har forventninger om avkastning på lik linje med andre norske mediebedrifter, sier direktør for utgiverspørsmål i Edda Media, Stig Finslo, til Dagbladet.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.