Konserntillitsvalgt Kjetil Haanes i Edda Media håper Mecom blir tvunget til å selge seg ut slik at Edda Media får flere medeiere.
- Montgomery har lovet utbytte til sine aksjonærer i 2008. I så fall har han behov for å frigjøre mer kapital i løpet av 2007. Den eneste utveien jeg ser for meg er at han blir nødt til å selge en bit av virksomheten, sier Kjetil Haanes til Dagsavisen.
Haanes blir ikke overrasket om Mecom velger å invitere andre norske medieselskap inn på eiersiden i Edda Media. Han ser for seg at en slik invitasjon vil kunne være interessant både for A-pressen og Dagbladet som har behov for å posisjonere seg mot planene om å etablere Media Norge i regi av Schibsted.
- Konkurentene til Schibsted vil før eller senere måtte finne løsninger som gjør at de ikke blir fullstendig marginalisert. Og jeg tror dette kan føre til endringer i eierstrukturen for Edda Media, mener Haanes.
- Jeg har uansett forhåpninger om at Edda Media skal ha et godt eierskap innen relativt kort tid, sier Kjetil Haanes til Dagsavisen etter den siste kuttrunden i medieselskapet.