Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 05.11.2003 - 15:13 Oppdatert: 29.05.2007 - 02:41

Clinton i
to kanaler

TV 2 blir ikke den eneste tv-kanalen som rydder plass i sendeflaten til et intervju med tidligere USA-president Bill Clinton. Nå følger erkekonkurrenten NRK og Fredrik Skavlan etter. Dermed blir det Clinton-intervju i både Tabloid og Redakasjon EN i kveld.

Mens TV 2 og programleder Pål T. Jørgensen gjør Bill Clinton til hovedperson i kveldens Tabloiod, har NRK1 valgt en annen vri.

NRKs Fredrik Skavlan har i dag møtt Bill Clinton og statsminister Kjell Magne Bondevik i et dobbeltintervju. Intervjuet sendes i sin helhet i Redaksjon EN i kveld kl. 20.25, altså fem minutter før Pål T. Jørgensen setter i gang sitt intervju. Skavlan er også gjest hos Viggo Johansen.

Et gjennomgående tema i NRK-intervjuet er kampen mot HIV og Aids, som eks-presidenten har gjort til sin kampsak. Clinton forteller åpent om egne nære venner han har mistet til sykdommen, forteller NRKs informasjonsavdeling.

Både Clinton og Bondevik snakker også om kondomets betydning i denne kampen. USAs tidligere president forteller videre om sitt forhold til Norge, om livet som eks-president og om sin begeistring for golf.

Mye av dette er også temaer i Pål T. Jørgensens intervju med Bill Clinton.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.