Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 10.05.2007 - 15:05 Oppdatert: 18.06.2007 - 13:40

Beskylder E24 for plagiat


– Bare et forsøk på å skaffe seg pr, fnyser E24s sjefredaktør.


Det svenske næringslivsnettstedet Realtid mener konkurrenten E24.se over lengre tid har brukt artikler og ideer fra Realtid uten kildereferanser, skriver Dagens Media.

– Tidvis plagierer de nyhetene våre ordrett, påstår redaktør Martin Schori i Realtid.

Realtid-redaktøren hevder blant annet at E24 konsekvent plukker utenlandsnyheter fra deres nettsted, da oversettelsene ofte skal være mistenkelig like på de to nettstedene. Realtid reagerer derfor på at E24 kun krediterer originalkilden.

– Det er både festlig og patetisk at en så stor redaksjon som E24 ikke klarer å finne og skrive ut egne artikler, forteller en oppgitt Schori til Dagens Media.

Sjefredaktør Per Lundsjö i E24 hevder på sin side at Realtid bare bare er ute etter å "slenge dritt om" om E24 for å skaffe seg pr, før han kommer med et stikk til konkurrenten.

– Jeg tror at vi skulle kunne komme med tilsvarende beskyldninger mot Realtid, men bare om vi var tilsvarende respektløse, sier Lundsjö til Dagens Media.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.