Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 16.05.2001 - 17:21 Oppdatert: 29.05.2007 - 03:27

– Tøft for nytt tv-blad

Sjefredaktør Geir Lilleberg i ukebladet Her og Nå tror den nye TV-Guiden kan få det tøft når første utgave kommer i august. – Et rent tv-blad kan få det tøft, det viser alle tidligere erfaringer i dette markedet, sier Geir Lilleberg til Kampanje.

I likhet med sjefredaktøren i Se og Hør er Geir Lilleberg avventende til nyheten om at det foreligger planer om nok et tv-magasin.

– At bladet skal distribueres gratis til husstandene kan selvsagt bidra til at konkurransen blir tøffere enn antatt, innrømmer Lilleberg, som konkurrerer knallhardt mot Se og Hør i ukebladmarkedet. Og her satser begge på tv-stoff som en viktig ingrediens i bladene.

Lilleberg er usikker på hvordan markedet for underholdningsblader påvirkes av nykommeren.

– Jeg er ikke så sikker på om nok en nykommer vil bidra til å øke markedet, men jeg er heller ikke så sikker på at økt konkurranse reduserer det. Spørsmålet er om dette bladet blir oppfattet som et underholdningsblad eller som en ren tv-guide, sier Geir Lilleberg.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Kraftig nedgang
for Her og Nå
[16.02.2001]

Her og Nå i fritt fall [21.02.2001]

Her og Nå
under 100 000
[09.03.2001]

Her og Nå stjeler
fra sine egne
[12.03.2001]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.