Aftenposten leverer solide tall til Schibsted som følge av stor annonsepågang.
Schibsted la i går frem resultatet for første kvartal, og tallene viser at Aftenposten på papir bidrar med omtrent like mye på bunnlinjen i mediekonsernet som annonsegiganten Finn.no, og mye av dette kan tilskrives annonseinntekter. Dette melder avisen selv.
Aftenpostens morgenutgave melder om stor annonsepågang, faktisk tidvis så stor at annonseselgere må si nei til enkelte annonser for å få kabalen til å gå opp fra dag til dag. Boligannonser spesielt bidrar til at avisen enkelte dager kommer opp 240 sider.
Aftenposten papir leverte et resultat på 59 millioner kroner i første kvartal. Aftenposten nett, inkludert Finn.no bidro med 77 millioner kroner. VG papir og VG Nett oppnådde et resultat på henholdsvis 52 millioner og 30 millioner kroner for årets tre første måneder.