Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 03.07.2007 - 16:41 Oppdatert: 03.07.2007 - 16:41

Kanal 24 bøtelegges


Medietilsynet har ilagt Kanal 24 og sjefredaktør Jan Erik Pedersen et gebyr på 160.000 kroner for brudd på reglene om identifisering av sponsorer.


Fra andre juli kan 70 prosent av Norges befolkning glede seg over et bredere radiotilbud på digital radio. Over 14 kanaler ligger da tilgjengelig i DAB-nettet.

– Denne utbyggingen vil sikre mange radiolyttere som i dag ikke har tilgang til et rikt utvalg av kanaler, en større bredde i innholdstilbudet, sier leder av Digitalradioutvalget, Hans Petter Danielsen.

Mange områder som i dag bare har fem og seks kanaler på FM vil på DAB kunne velge mellom alle NRKs riks- og Alltid-kanaler, P4 i tillegg til flere nye kanaler som bare finnes på DAB; P4 Bandit, NRK Gull, NRK Super, NRK Jazz og NRK Sport.

– Dette er en merkedag for innføring av digitalradio i Norge. Fra nå av kan vi tilby lytterne en rekke radiokanaler som vi ikke har plass til i det analoge FM-nettet og folk får mer å velge i, sier radiosjef i NRK, Øyvind Vasaasen.

Aktørene som sender i det digitale radionett er i dag NRK, P4 og Moox. Til sammen kan man i nå lytte til over 14 kanaler med variert innhold, fra sport til nyheter, sport, musikk, rock og ikke minst en egen barnekanal. I løpet av 2007 vil sendenettet for digitalradio være bygget ut til å dekke 80 prosent av Norges befolkning.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Truer med Kanal 24-salg [05.06.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.