Publisert: 05.07.2007 - 11:17
Oppdatert: 05.07.2007 - 12:33
Går RiksTV i sømmene
Post- og teletilsynet vil denne uken kontakt med RiksTV for å få mer innsikt i RiksTVs grunnlag for valg av kanaler.
Av:
Knut Kristian Hauger
I går ble det kjent at digital-tv-selskapet, RiksTV, hadde fått mer kapasitet i det digitale bakkenettet og dermed kunne tilby den internasjonale nyhetskanalen, BBC World.
Les også: RiksTV tar med BBC World
Det betyr ny utvikling i de sakene som for tiden pågår i både Medietilsynet og Post- og teletilsynet.
Les også: Stenger MTV ute
Les også: Kort frist for NTV og RiksTV
I saken vedrørende musikk- og ungdomskanalen MTV er det Post- og teletilsynet som tar affære.
– PT tar til etterretning at BBC World er tatt med i grunnpakken til RiksTV. Vi fortsetter er behandlingen av klagen fra MTV uavhengig av dette, sier informasjonsdirektør i Post- og teletilsynet, Elisabeth Aarsæther.
Musikkanalen MTV kunne til Kampanje tidligere i dag fortelle at de har bedt om innsyn i utvelgelsprosedyren av kanaler til det digitale bakkenett-selskapet RiksTV, etter at kanalen falt ut i den første kanalrunden.
Les også: Tenner digital-tv-håp i MTV
– Hvordan ligger dere an i behandlingen av klagen til MTV?
– Vi vil sende et brev til RiksTV med spørsmål knyttet til kanalutvelgelsen innen utgangen av denne uken, sier Aarsæther.