Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 30.08.2007 - 07:45 Oppdatert: 30.08.2007 - 08:34

Mecom-hovedkontor til Nederland


På tross av løfter om å beholde Mecom-hovedkontoret i Norge, flyttes dette nå til Nederland. – Det stemmer at noen funksjoner kan komme til å bli flyttet til Nederland, sier Bjørn Wiggen.


– Det stemmer at noen funksjoner kan komme til å bli flyttet til Nederland. Dette gjelder IT, Innkjøp, HR og koordinerendeansvar for produksjon, sier konsernsjef Bjørn Wiggen til Dagbladet.

Grunnen til utflyttingen skal være tilpassing av virksomheten til konsernets utvikling. Ettersom majoriteten av konsernet kommer til å ligge i Nederland, ønsker Mecom at flere funksjoner også skal være der. Ifølge Dagbladet vil de som blir berørt, få tilbud om å flytte eller ta sluttpakke.

Konsernsjef i Orkla Dag Opedal sa i fjor da de innledet samarbeid med Mecom at hovedkontorets lokalisering i Oslo var en medvirkende årsak til at Orkla solgte til Mecom. I dag har han en annen oppfatning.

– Mecom ønsker seg tydeligvis en offensiv og dynamisk forretningsutvikling innenfor mediesektoren. Da må man regelmessig vurdere hensiktsmessig organisering, herunder hvor hovedkontoret bør ligge, avslutter Opedal.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Sjokkert over Telenors mediemakt [27.08.2007]

Går etter Mecom-bråk [17.08.2007]

Edda kjøper sin første avis [09.08.2007]

Ga 175 millioner til eierne [07.08.2007]

– Montgomery lånte penger ulovlig [03.08.2007]

Murdoch lar seg ikke stoppe [02.08.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.