Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 13.09.2007 - 08:36 Oppdatert: 13.09.2007 - 09:55

TV 2 i E-cupkrangel


TV 2s ønsker å vise håndball på betalkanalen TV 2 Sport. Lederen i Drammen Håndballklubb, Svein Erik Bjerkrheim, truer med å droppe hele tv-dekningen.


– Det er en katastrofe for oss dersom Champions league-kampene ikke går på TV 2, sier Svein Erik Bjerkrheim, daglig leder i Drammen til Aftenposten.

Nå er han villig til å droppe tv-dekning, for å få flere tilskuere.

Det er TV 2 som har et ønske om å spre håndballen mer og mer over på betalingskanalen TV2Sport, skriver Aftenposten.

– For oss er det lite interessant at kamper i den beste europacupen sendes på TV2 Sport på en hverdagskveld. Da er jeg heller villig til å prøve å få mye folk i hallen, og droppe TV 2 sier Bjerkrheim.

TV 2s sportssjef Bjørn Taalesen forstår Bjerkrheims frustrasjon, men er ikke enig.

– Dette handler om å ta innover seg at deler av håndballen ikke forsvarer plassen på hovedkanalen.

Enkelte kamper sendt på TV2 Zebra med 70 prosent dekning har vært nede i 15.000 seere. Sportssjefen ønsker nå å bygge opp håndballen på vinteren slik de har gjort med fotballen på sommeren.

– Vi har behov for å bygge opp et produkt. Håndballen har et volum det går an å bygge på, fastslår Taalesen.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.