Publisert: 28.09.2007 - 08:50
Oppdatert: 28.09.2007 - 11:13
Ber Canal Digital stanse markedsføring
Forbrukerombudet ber Telenor-eide Canal Digital stoppe markedsføringen av «Norgespakken» ettersom den ikke inneholder TV3, Viasat4 og SportN.
Av:
Redaksjonen, Kampanje
Det er RiksTV som har sendt inn klage på konkurrenten og de får medhold av jurist Charlotte Tvedt hos Forbrukerombudet. Striden står om kanaler som sendes fra England kan anses som norske kanaler, skriver Verdens Gang.
– Har lagt seg på en jukselinje
– Disse kanalene er norske fordi sendingen er på norsk rettet mot norske forbrukere, hevder Tvedt overfor VG.
Dermed nektes Canal Digital å markedsføre deres tilbud som Digital-tv-pakken med de norske kanalene. Det er RiksTV svært glade for.
– Canal Digital har lagt seg på en jukselinje, sier kommunikasjonsdirektør Svein Ove Søreide i RiksTV.
– Må endres
Forbrukerombudet har behandlet Canal Digitals markedsføring av Norgespakken, og konkluderer uavhengig av RiksTVs klage at markedsføringen er i strid med markedsføringsloven, skriver VG.
– Formuleringen må endres eller avsluttes, sier Charlotte Tvedt.
Informasjonssjef i Canal Digital Cathrine Barth-Nossum sier det jobbes med et svar til Forbukerombudet, og at det vil bli oversendt når det blir klart. Telenor sitter for øvrig på begge sider av bordet i denne saken da Canal Digital er et heleid Telenor-selskap. Samtidig er Telenor eier i RiksTV sammen TV2 og NRK.