NRKs nye serie «Drømmerollen» fikk boltre seg i beste sendetid fredag, men var langt unna gullrekkas seertall.
Fredag var det premiere og den ble sett av 509.000 seere i riksuniversetet (12+). Det ga NRK1 en markedsandel på 34,4 prosent. «Drømmerollen» ble sendt sist fredag klokken 19.55, og gikk i konkurranse med TV 2s Idol, som ble sett av 736.000. Fra og med denne uken skal programmet sendes direkte hver tirsdag klokken 19.55.
Vanligvis er det programleder Ivar Dyrhaug og «Beat for beat – tone for tone» som har sendetid fra klokken 20.00 fredagskveldene, og da ligger seertallene godt over det Drømmerollen-premieren strakk seg til. Fredag 28. september ble Dyrhaugs sanglek sett av 751.000.
NRK og Oslo Nye Teater samarbeider om å lage en serie i forkant av prøvestart på musikalen «Singin' in the Rain» gjennom programmet «Drømmerollen».
Målet er å finne fram til de åtte mest talentfulle kvinnelige artistene i Norge i en danse- og sangaudition. Jentene vil så gjennom syv uker og like mange ukentlige sendinger på NRK1 konkurrere om den kvinnelige hovedrollen i forestillingen.