Norske tv-kanaler viser stor interesse for tv-konsepter med barn i hovedrollene.
TVNorge viste under den store tv-messen MIPCOM i Cannes forrige uke interesse for en versjon av "Skal vi danse" for barn. Dette er bare et av flere programkonsepter med barn i hovedrollene som norske tv-kanaler har sett på, skriver VG.
TV 2 har på sin side meldt interesse for konseptet "Power of ten", som hos CBS i USA har handlet om at deltakerne skal gjette hva en gjennomsnittsamerikaner mener om forskjellige spørsmål.
NRK og TV 2 prøver også å selge sine programmer til utenlandske tv-kanaler. Programmene det er størst interesse for er dokumentaren "På tynn is", som handler om hva som skjer med selene rundt Svalbard når isen smelter, og tv-serien "Berlinerpoplene". Over 20 kanaler har bedt om å få dvd av Berlinerpoplene, skriver VG.