Publisert: 09.11.2007 - 11:20
Oppdatert: 09.11.2007 - 16:13
Kan være på vei ut av NA24
Det spekuleres i at Norsk Aller kan selge seg ut av næringslivsnettstedet NA24. Aller-topp Ole Sæther er taus.
Av:
Erlend Fossbakken
Norsk Aller kan komme til å trekke seg ut av eiersiden i næringslivsnettstedet NA24. Ole Sæther, toppsjef i Norsk Aller og varamedlem i NA24-styret, vil ikke kommentere opplysningene om at konsernet er på vei ut av nettsatsingen, som ble etablert senvinteren 2006.
– Jeg kan ikke kommentere dette, sier Sæther til Kampanje.
– Kan du avkrefte at dere selger dere ut?
– Nei, det kan jeg ikke.
Les også: Må vurdere ny eierkabal i NA24
Les også: Matre parkerer regionavis-diskusjon
Les også: Bygger nettselskap på Grønland
Regionavisene på vei ut?
Styrets leder, BT-direktør Didrik Munch, har ikke vært tilgjengelig for kommentarer i formiddag. Heller ikke TV 2 Interaktiv-sjef og NA24-styremedlem Gunnar Stravrum har svart på henvendelsene fra Kampanje.
NA24 er i dag eid av TV 2 (40 %), de fire regionavisene Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad, Fædrelandsvennen og Adresseavisen (40 %) og Norsk Aller (20 %). NA24 blir ikke en del av det nye nettselskapet til TV 2, A-pressen og Egmont.
Det er også ventet at regionavisene vil vurdere sitt eierskap i NA24 dersom Media Norge blir etablert.
– Vi tror fortsatt på Media Norge. Da må det også bli en diskusjon om hvorvidt regionavisene skal tilhøre det ene eller det andre nettstedet i forhold til næringslivssatsingene NA24 og E24. Den diskusjonen kan dessuten bli fremskyndet i høst litt avhengig av hvordan TV 2 og A-pressen tenker seg et nærmere samarbeid på nettet. Men jeg vil avvise at regionavisene allerede har tatt noen beslutning om å tilhøre det ene eller det andre nettstedet, sa Munch til Kampanje tidligere i høst.