Publisert: 16.11.2007 - 11:29
Oppdatert: 16.11.2007 - 12:33
Pedersen går til TV 2
Kanal 24-topp Jan Erik Pedersen går over i en ny toppstilling i TV 2 Gruppen når han gir seg som sjef i radiokanalen.
Av:
Knut Kristian Hauger
Men enn så lenge heter administrerende direktør og ansvarlig redaktør i Kanal 24 fortsatt Jan Erik Pedersen.
Først når TV 2s konsernsjef Alf Hildrum og resten av konsernledelsen bestemmer seg for hva de skal gjøre med radiokanalen Kanal 24, er det klart at Pedersen slutter i kanalen til fordel for en ny stilling i TV 2.
Les også: Kanal 24-løsning i sikte
Les også: Går når TV 2 har bestemt seg
– Jeg har en avtale med TV 2. Jeg skal til TV 2 når jeg slutter i Kanal 24, sier radiosjef Jan Erik Pedersen til Kampanje.
– Hvor lenge blir du sittende som sjef i Kanal 24?
– Jeg vet ikke, og da er jeg helt ærlig. Men jeg antar at jeg jobber et annet sted etter jul, sier Pedersen.
– Hva skal du gjøre i TV 2?
– Jeg kommer til å jobbe med litt forskjellige prosjekter, sier en ordknapp Pedersen.
Del av Valebrokk-avtale
Allerede før sommeren gjorde Pedersen en avtale med TV 2-sjef Kåre Valebrokk. Pedersen ga beskjed til Valebrokk at han ikke ville bli med videre, men skal ha fått beskjed fra Valebrokk om å bli sittende.
Les også: – Tiden ute for Kanal 24
Les også: Tror ikke Hildrum blir ny Kanal 24-sjef
Kanal 24-sjefen skal da ha gjort en avtale med Valebrokk om å bli sittende til en ny eiersstruktur var på plass, og nå kan Pedersen også fortelle at en del av avtalen var en ny stilling i TV 2 Gruppen.
– I hvilken del av TV 2-konsernet kommer du til å jobbe?
– Det er naturlig at jeg skal jobbe for konsernledelsen, men det er ikke begrenset til det, sier Pedersen.
Det var i midten av oktober Pedersen informerte de ansatte i TV 2 om at han kom til å slutte som sjef i kanalen når den nye eierskapssituasjonen var på plass. Når det skjer er fortsatt uvisst.
– Jeg vet ikke, sier Kanal 24-sjefen.
Vurderer videre TV 2-eierskap
Dermed kan det fort vise seg at avstanden til Kanal 24 og gammel arbeidsplass ikke blir så lang. Et av alternativene TV 2 vurderer skal være å fortsette som eier av radiokanalen. I så fall vil Kanal 24 bli tettere integrert med TV 2.
Men også et helt eller delvis salg av Kanal 24. Det har blant annet vært samtaler mellom TV 2-ledelsen og SBS Radio Norge. En driftsavtale med 21st Venture og tidligere radiogründer Svein Larsen skal også ha vært et alternativ.
Først når konklusjonen foreligger, vil Jan Erik Pedersen gå av som Kanal 24-sjef til fordel for en ny stilling i TV 2.