Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 16.11.2007 - 13:32 Oppdatert: 16.11.2007 - 13:35

Edda splitter lokalavis i to


Edda Media svarer på konkurransen fra Aftenposten om avisleserne i Oslo med å dele lokalavisen Ullern Avis/Akersposten i to lokalaviser, som skal dekke hver sin bydel.


Dette skjer i januar neste år, akkurat samtidig med Aftenposten Aftens lokalavisoffensiv. Etter delingen av avisen vil Edda Media ha 12 lokalaviser i Oslo.

– Vi ønsker å komme enda tettere på leserne våre. Ullern Avis og Akersposten var i sin tid to selvstendige aviser. Nå går vi tilbake til utgangspunktet. Målet er en enda mer relevant avis for alle som bor i våre to bydeler, sier ansvarlig redaktør Ivar Brynildsen i en melding.

Navnene på de to nye avisene vil fortsatt være Ullern Avis/Akersposten. Men på Ullern vil det i logoen være fokus på Ullern Avis og på Vestre Aker vil det være fokus på Akersposten.

– Vi vet at det er nært «slektskap» mellom Vestre Aker og Ullern. Selv om det redaksjonelle fokuset vil være lokalt, vil leserne også finne stoff om nabobydelen i den nye avisen, sier Brynildsen.

– Ved å splitte avisen i to, en for hver bydel, kan vi tilby lokale annonsører et enda mer spesifikt og målrettet annonseorgan sier administrerende direktør Jan Tore Kristiansen.

– Vi vet at en rekke mindre aktører ikke har budsjetter til å markedsføre seg i en større region, og dette vil hjelpe dem med å nå ut med sitt budskap til en rimelig penge. Samtidig vil de større annonsørene få et bedre totalprodukt, da soningene vil gå enda tettere på leserne i de to bydelene. Med andre ord er dette er riktig løsning både for annonsører og lesere, sier Kristiansen.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Aftenposten lanserer lokalavis [06.11.2007]

Spår exit for betal-lokalaviser [07.11.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.