Comperio skal levere søktjenester til A-pressen og TV 2s nye storsatsing på nett, derdubor.no.
A-pressen og TV 2 satser stort på lokale portaler på nett med derdubor.no. Søkefunksjonen er utviklet av konsulentselskapet og Fast-partner Comperio. Selskapet har tidligere levert søkeløsninger til blant andre Sesam.no, Opplysningen 1881, Singapore Press Holdings og den arabiske nettportalen Araby.com.
– Oppskriften på suksess er å krysse mange ulike lokale og relevante informasjonskilder og gjøre den så lokal at den oppleves som en naturlig del av brukernes digitale nærmiljø, sier administrerende direktør i Comperio, Jørn Ellefsen, i en pressemelding.
Ifølge Ellefsen gir søket treff i seks ulike kilder: nyheter fra TV 2 Nettavisen og lokalaviser, værprognoser, rubrikkannonser fra zett.no og telefonnumre til privatpersoner og bedrifter. Siden vil bli linket til fra alle A-pressens 50 lokalaviser og TV 2s ulike nettsteder.