Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 14.12.2007 - 14:35 Oppdatert: 14.12.2007 - 16:45

Skeptisk til Dagsavisen-kjøp


Det blir ingen avgjørelse rundt Dagsavisens fremtid før tidligst på nyåret. De ansatte i Edda er skeptiske til et oppkjøp.


I høst ble det kjent at Carsten Bleness i Dagsavisen var på utkikk etter en ny eier til den hardt prøvede avisen. Edda Media er den mest aktuelle kjøperen og dialogen er bekreftet fra begge sider.

Ansatte avventende
– Det er ingenting nytt fra samtalene. Det er ingen hensikt å ringe før godt over nyttår, sier Bleness til Kampanje.

Fra Edda Medias hovedkontor sier direktør for informasjons og utgiverspørsmål, Stig Finslo, at de vil gi lyd fra seg når alt er klart.

Mecom og David Montgomery har gjort et solid innhugg i de norske avishusene. Resultatkravene er økt, oppsparte midler er overført til morselskapet og eiendommer er solgt.

Derfor lurer også de Edda-ansatte Kampanje har snakket med hvorfor Dagsavisen er et aktuelt kjøp.

Edda Media er sterke på lokale medier, men mangler en rikskanal. Finslo har tidligere sagt at konsernet er på jakt etter en nasjonal kanal, spesielt på internett.

Blakk nettmygg
Dagsavisen hadde forrige uke drøyt 91.000 unike brukere. Det gir en 43. plass på TNS Gallups Metrix-måling. Edda Medias egen Drammens Tidende ligger bare to plasser bak. Fra før eier konsernet også en rekke nisjenettsteder som sammen med lokalavisene gir Edda over 800.000 brukere i dag.

Dagsavisens nettposisjon vil dermed ikke styrke Eddas tilstedeværelse på nett nevneverdig.

Dette gjør at de ansatte i Edda er i tvil om Dagsavisen er den rette partneren. Ansatte som Kampanje har snakket med sier de ikke ser hva Dagsavisen kan tilføre Edda og omvendt.

De peker på at Dagsavisens begrunnelse for en partner er behov for penger til å styrke og utvikle produktet. Edda-ansatte mener det ønsket henger dårlig sammen med hvordan David Montgomery har disponert pengene i Mecom Europe.

- Her finnes det ingen penger. De er i London, er tonen blant de ansatte i Edda Media.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Edda interessert i Dagsavisen [24.10.2007]

Kan få pengesterk investor [22.11.2007]

Dagsavisen gir opp søndag [23.11.2007]

Edda splitter lokalavis i to [16.11.2007]

Edda Media selger radiokanal [22.11.2007]

Edda selger Riksnytt til NTB [23.11.2007]

Fra Edda til P4 [29.11.2007]

Edda kjøper Siste Nytt [04.12.2007]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.