Publisert: 07.01.2008 - 07:40
Oppdatert: 07.01.2008 - 07:40
Rik på Nettby
Opphavsmannen bak VG Nettby, Fredrik Kristiansen (26), er god for minst 60 millioner kroner.
Av:
Knut Kristian Hauger
Utviklingssjef Fredrik Kristiansen eier 40 prosent av den største, norske satsingen på sosiale medier i regi av Schibsted og VG.
VG Nettby har i dag rundt 600.000 borgere, og nå skal konseptet eksporterers til Sverige og Spania, skriver Dagens Næringsliv.
Les også: Her er VGs svenske nettby
26-åringen Fredrik Kristiansen er gründeren og utvikleren bak Nettby, og Kristiansens eierandel kan ifølge DNs anslag være verdt 60 millioner kroner. Selv tenker han ikke på hva selskapet er verdt.
- Det er så kult å holde på med community. Det er en kul jobb, men man får det ikke til hvis man kun tenker på pengene, sier Kristiansen til DN.
Eieravtalen med VG Multimedia sier at Kristiansen over tid skal selge ned sin eierandel i selskapet, men han vil bli sittende igjen med en andel. Kristiansen får full uttelling for Nettbys fremtidige vekst.
Les også: - Schibsted skal vokse utenfor Skandinavia