Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 25.01.2008 - 08:25 Oppdatert: 25.01.2008 - 08:28

– DN er ingen riksavis

Dagens Næringslivs journalist, Torgeir Anda, slutter i avisen og avleverer en kraftig kritikk av måten Dagens Næringsliv styres på av sjefredaktør Amund Djuve.


– Mer og mer skrives ut fra et relativt smalt miljø i hovedstaden, og det blir mindre og mindre stoff om tunge og viktige næringer i distriktet, sier Torgeir Anda til Dagbladet.

Torgeir Anda har 22 år bak seg i avisen som kritisk journalist og seniorreporter med base i Trondheim.

– Begrunnelsen er todelt. Det handler både om avisens utvikling og om min egen stilling, sier Torgeir Anda.

Han har nettopp fått beskjed om at han blir eneste nyhetsreporter i Trondheim. Dermed reduserer DN tilstedeværelsen i Trondheim med to journalister.

– Midt på 90-tallet var det 18 journalister utenfor Oslo, inkludert utlandet. Nå er det ti nyhetsreportere, derav fire i utlandet, sier Anda, som skal starte opp som medierådgiver for Det Norske Oljeselskap, skriver Dagbladet.

I avskjedsbrevet til Dagens Næringsliv skriver Anda at «det ikke er populært å være kritisk, og det tar vi konsekvensen av med ikke å være det. En manglende kritisk kultur er farlig for enhver bedrift», skriver Torgeir Anda i avskjedsbrevet til Dagens Næringsliv, skriver Dagbladet.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.