– Tenk om Anne Aasheim våknet en morgen etter å ha tatt en hårete beslutning, skriver Kåre Valebrokk i sin aller første faste spalte i Kampanje magasin.
I årets første utgave av Kampanje magasin debuterer medieveteranen Kåre Valebrokk som fast spaltist for Kampanje. Den tidligere toppsjefen i TV 2 og Dagens Næringsliv skriver om papiravisenes betydelige utfordringer, ikke minst i konkurransen med nettavisene.
Valebrokk kommer med en klar oppfordring til sjefredaktør Anne Aasheim i Dagbladet om å prioritere nettavisen framfor papiravisen. Samtidig etterlyser han kortere artikler i sin gamle avis.
«Jeg vil i god tid gratulere Dagens Næringsliv med en høyst fortjent seier i opplagskampen. Hvis Gry Egenes også vil lære sine journalister i Magasinet å sette punktum litt tidligere enn de er blitt vant til de siste årene, vil jeg høyst sannsynlig få anledning til å gratulere avisen flere ganger i årene fremover», skriver Valebrokk.
Les hele kommentaren i Kampanje magasin nummer 1.