Norges Fotballforbund og Norsk toppfotball har startet forhandlingene av ny tv-avtale uten mannen som sist sikret forbundet en milliard kroner, Rune Hauge.
Den nåværende avtalen med TV 2 går ut etter denne sesongen, og forbundet planlegger derfor nye forhandlinger.
– Vi har nå satt i gang med å utarbeide anbudspapirene. Inkludert alle våre produkter vil dette bli et omfattende dokument på 60-70 sider, forteller Fotballforbundets mediedirektør Knut Kristvang til VG.
Mange ble voldsomt provosert da Hauge under de forrige forhandlingene fikk 100 millioner i provisjon på avtalen som innbragte en milliard kroner over tre år. Ingen i fotballforbundet vil imidlertid bekrefte at Hauge er droppet fra forhandlingene.
Årsaken kan ifølge VG være at man ønsker å sette døren på gløtt om forhandlingene skulle gå trått. Foreløpig er imidlertid Hauge verken på banen eller reservebenken.
Rune Hauge er en omdiskutert mann i fotball-Norge, og måtte betale en bot på 150.000 kroner etter den flere år lange konflikten rundt den nigerianske fotballspilleren John Obi Mikels overgang. Dette kan gjøre det problematisk for forbundet å benytte seg av hans tjenester.