Publisert: 04.02.2008 - 12:44
Oppdatert: 04.02.2008 - 15:51
Superhelg for NRK
Fredag og lørdag kunne NRK skilte med ekstra sterke seertall og gjengen i «Nytt på nytt» er igjen på toppen. Se tallene her.
Av:
Erlend Fossbakken
Selv om NRK1 tradisjonelt leverer svært sterke seertall fredag og lørdag, er det ikke hver uke statskanalen inntar tv-toppen med fire programmer med over én million seere. Men slik ble det sist helg.
Norges mest sette tv-program de siste årene, «Nytt på nytt», lånte bort sin faste førsteplass på listen over de mest sette tv-programmene til Dan Børge Akerø og «Klassefesten» i uke fire, men i forrige uke var trioen Jon Almaas, Knut Nærum og Linn Skåber tilbake på toppen igjen med 1,256 millioner seere og en markedsandel på 67 prosent. Det viser tall fra TNS Gallups tv-meter, riksuniverset (12+).
Les også: Dan Børge klarte det utrolige!
821.000 så «Showbiz»
Robert Stoltenbergs tredje runde med «Borettslaget» kan allerede omtales som en seersuksess. Tredje program i serien fra Tertitten borettslag ble sett av 1,052 millioner seere lørdag. Det ga NRK1 en markedsandel på 61,6 prosent.
«Klassefesten» med forfatterduoen Anne B. Ragde og Unni Lindell i hovedrollene var ukens tredje mest sette program på norsk tv med 1,042 millioner seere. Andelen var på 58 prosent.
Også Anne Grosvolds talkshow «Grosvold» fredag kveld hadde over én million seere, helt nøyaktig 1,032 millioner. Markedsandelen var 58,7 prosent. Premieren på Showbiz, med Christine Koht og Klaus Sonstad i spissen, ble sett av 821.000. Markedsandel: 50,2 prosent.
Alene på toppen
NRK1 hadde en markedsandel av tv-seingen på 38,3 prosent sist uke, og var dermed klart største tv-kanal. Deretter følger TV 2 med en andel på 25,4 prosent, TVNorge med 8,8 prosent, TV3 med 4,9 prosent og og NRK2 med 2,5 prosent.