Publisert: 05.02.2008 - 15:53
Oppdatert: 05.02.2008 - 15:53
Legger lokk på Media Norge
Nemnda som avgjør om regionavisene får slå seg sammen med Aftenposten har avsluttet sitt tredje møte om saken. Nå har hele nemnda fått komplett munnkurv.
Av:
Jens Egil Heftøy
Klagenemnda for eierskap i mediene fikk Media Norge-saken til behandling i fjor høst. Selve saksbehandlingen startet først i begynnelsen av januar. Tirsdag holdt nemnda sitt tredje møte, uten at det foreligger noen konklusjon. Om en avgjørelse kan ventes i løpet kort tid, er derfor uklart.
– Vi har bestemt oss for at vi ikke vil kommentere noe som helst om saken, sier nemndleder Tanja Storsul til Kampanje.
Klagenemnda har vært svært tilbakeholdne med kommentarer de siste ukene, men nå har Storsul tettet igjen helt. Kampanje får ikke engang vite når og om det er planlagt flere møter om saken.
– Vi kommer til å sende ut en melding når vi er klare. Du kan sette deg opp på en liste, så sender vi ut informasjonen, sier Storsul.
Ett år siden Media Norge-ja
For en uke siden hevdet de tillitsvalgte i Fædrelandsvennen at en avgjørelse ville komme i løpet av dagen i dag. Storsul avviste den gang at de hadde satt noen frist og fortalte Kampanje at de neppe ville bli ferdig på dagens møte.
– Jeg vil ikke kommentere noe mer, jeg, sier Storsul tirsdag ettermidag.
15. februar er det ett år siden generalforsamlingene i de fire avisene gikk inn for en fusjon.