En av USAs største sportskanaler skal i løpet av året ta i bruk mediebibliotek-løsninger fra Vizrt. – Etterspørselen etter disse produktene øker, sier Bjarne Berg.
Vizrt har allerede levert TV-grafikk til noen av verdens største TV-kanaler. Nå begynner markedet for såkalte MAM-produkter å løsne. I en børsmelding skriver selskapet at de har inngått en avtale med en større sportskanal i USA.
Den nye avtalen er isolert verdt 5,9 millioner kroner og kommer på toppen av en mindre avtale som ble inngått med det samme selskapet i fjor høst.
– Kontrakten bekrefter vår tidligere oppfatning om at vi ser en økende interesse for våre MAM-produkter. Vi tror kontrakten med denne større aktøren vil vise at vi er i stand til å ekspandere i dette markedet, sier Vizrt-sjef Bjarne Berg.
I første rekke skal Vizrt levere arkivløsninger for bildemateriale, men også andre deler av porteføljen omfattes av kontrakten.