Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 18.02.2008 - 12:35 Oppdatert: 18.02.2008 - 12:35

75 mill. fra Budstikka

Vekst på nett og papir gjør at Asker og Bærum Budstikke nå har rekordhøyt antall daglige lesere. Nettinntektene er doblet det siste året.


Økonomi- og strategidirektør Stig W. Seljeseth og administrerende direktør og ansvarlig redaktør Andreas Gjølme kunne i dag presentere et årsoverskudd på over 75 millioner kroner. Mye av fremgangen skyldes at mediehusets digitale plattformer har fått fart. Nettbruken har økt med 30 prosent og tv-tallene har vært stabile. Samtidig opplevde lokalavisen en opplagsvekst på 221 i forhold til 2006.

- Vi har et godt år bak oss. Budstikka.Media har styrket sin posisjon i Asker og Bærum både innenfor leser-/seermarkedet og reklamemarkedet. Vi tror fortsatt at avisen har vekstkraft, samtidig som vi ser at nettavisen utvikler seg med rekordfart. Veksten i unike nettbrukere gjorde det mulig å doble inntektene, sier ansvarlig redaktør Andreas Gjølme.

Gjølme viser til at de samlede brukertallene for Budstikkas utgivelser aldri har vært større.

Selskapets resultat før skatt ble på 75,3 millioner kroner, mot 66,8 millioner kroner året før. Den største fremgangen kom på driften, der resultatet ble på 26,1 millioner kroner, mot 17,4 millioner kroner året før.

I løpet av fjoråret har Budstikka gjennomgått en rekke organisasjonsmessige endringer. Blant annet har avisen kjøpt Schibsteds eierandel i avisen og spredd den på flere lokale aksjonærer. Dermed fremstår Budstikka med en bred portefølje av aksjonærer.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Ny rekord for Budstikka [24.09.2007]

Aksjesalg ga Budstikka-vekst [24.05.2007]

Schibsted forlater Budstikka [23.02.2007]

Større overskudd i Budstikka [21.09.2006]


Copyright © Kampanje AS. All rights reserved.
Post- og besøksadresse: Kampanje Forlag AS, Prinsens gate 22, 0157 Oslo
Telefon: 22 33 31 00. Kontakt oss