Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 26.02.2008 - 10:39 Oppdatert: 26.02.2008 - 11:33

RiksTV selger mest

Kassaappartene går varme hos tv- og radioforhandlerne i Rogaland. Kjedene Elkjøp og Expert sier RiksTV så langt leder det digitale kappløpet.


Tirsdag 26. februar er det en uke igjen til NRK og TV 2 slukker det analoge bakkenettet i Rogaland, og i den forbindelse holder Ntv, NRK, TV 2 og RiksTV en større pressekonferanse i Stavanger for å gi en status på forberedelsene selskapene har gjort knyttet til analog slukking.

Men kampen om digital-tv-kundene har pågått for fullt de siste månedene, og den viktigste arenaen dette slaget utspiller seg er i butikk.

- De siste fem-seks ukene har det vært en markant salgsøkning. Vi snakker om en mangedobling av salget på alle de digitale plattformene, sier informasjonssjef Åshild Indresøvde i Elkjøp.

De analoge tv-signalene i Rogaland stenges tirsdag. Seere som ikke har skaffet seg alternativt mottak innen den tid får svarte skjermer. Og som vanlig er nordmenn ute i siste liten. RiksTV meldte i begynnelsen av februar om at de hadde passert 100 000 solgte mottakere. Ingen av forhandlerne vil oppgi salgstall, men de bekrefter at salgsveksten er enorm.

Flest velger RiksTV
- Vi har jo erfaring fra innføring av digital-tv i Sverige. Forhandlerne våre der merket også at det tok helt av de siste ukene før stengning. Det er veldig mange som venter til siste liten og de har kommet nå de siste ukene, sier Nils Erlinmo i Expert.

Les også: 100.000 har RiksTV

Både Elkjøp og Expert gir uttrykk for at nykommeren RiksTV er den mest populære plattformen om dagen. Canal Digital og Viasat gjør det de kan for å lokke til seg kunder og har kjørt store kampanjer i Rogaland den senere tiden. Likevel er det bakkenettet som har mest oppmerksomhet.

- RiksTV har jo fordelen av å ha både TV 2 og TV3 i porteføljen allerede. Hos de to andre er det fortsatt ikke på plass, sier Erlinmo til Kampanje.

NTV, RiksTV, NRK og TV 2 holder i dag en pressekonferanse i Stavanger der de skal gi en statusrapport fra arbeidet med å stenge ned det analoge bakkenettet. Før de møter pressen er aktørene veldig tilbakeholdne med informasjon, men RiksTV kommer sannsynligvis til å kunne presentere gode salgstall fra de siste ukene.

Alle vet
- Digitalovergangen har fått mye oppmerksomhet, spesielt i Rogaland og det trekker til seg kjøpere. Stort sett alle har nå fått med seg at dersom de ser tv analogt og ikke gjør noe så blir det sort skjerm på tirsdag, sier Indresøvde.

Forhandlerne lover at de skal klare å forsyne alle kundene med mottakere, uansett hvilken teknologi de velger.

- Vi venter en stor pågang nå den siste uken. Derfor har vi også lagt opp salget til det. Det er jo alltid en fordel å være tidlig ute, men også de som kommer innom etter jobben på mandag skal få, sier Erlinmo.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

– Forandrer ingenting [12.02.2008]

100.000 har RiksTV [05.02.2008]

Canal Digital knuste all motstand [24.01.2008]

1,8 millioner har digital-TV [23.01.2008]

Red av reklame-stormen [24.01.2008]

Satte reklame-kampanjer på vent [24.01.2008]

Nye kjendiser fronter Get-reklamen [29.01.2008]

Telenor krever Viasat-avtale [13.02.2008]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.