Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 26.02.2008 - 14:15 Oppdatert: 26.02.2008 - 16:45

- En veldig positiv nyhet

Schibsted-topp Birger Magnus sikter seg inn mot en børsnotering av Media Norge i løpet av høsten. Den nye avisgiganten får hovedkontor i Bergen.


I dag ble det klart at veien ligger åpen for storfusjon mellom avisene i Bergen, Oslo, Stavanger og Kristiansand. Klagenemnda for eierskap i media fattet i dag et vedtak om å tillate etableringen av Media Norge og klagenemda omgjorde dermed Medietilsynets fusjons nei.

Les også: Hun avgjorde Media Norge-saken

På en pressekonferanse i Schibsteds hovedkvarter i Apotekergaten redegjør nå konserndirektør i Schibsted, Birger Magnus, for prosessen og veien videre.

- Dette er en veldig positiv nyhet fra Klagenemda, sier Schibsted-topp Birger Magnus etter å mottatt beskjeden om et ja til Media Norge-fusjonen tidligere i dag.

Les også: - Sier ja til Media Norge-fusjonen

Les også: Dom faller i Media Norge-saken

- Fikk ja på alle punkter
Men det var ingen hevngjerrig Schibsted-topp som møtte pressen og finansmarkedet i dag etter at det norske mediekonsernet har ventet over ett år på en kjennelse.

Les også: Har ventet ett år på Media Norge

- Dette ville kanskje få noen til å tro at vi skal polemisere overfor Medietilsynet, men det skal vi ikke gjøre. Vi konkluderer med at vi har fått ja på alle punkter, sier Magnus som likevel kommer med kritikk av den lange saksbehandlingen.

- Det vi riktig nok vil klage litt på er klagebehandlingstiden. Det er uholdbart å ha så lang saksbehandlingstid på en så viktig sak. Vi håper dette vil bli tatt til følge, sier Magnus.

Klar for børs
Schibsted-toppen kunne videre fortelle at konsern nå sikter seg mot en børsnotering av den nye avisgiganten i oktober og november som vil få en omsetning på rundt 4,5 milliarder kroner.

Den aller gladeste var nok styreleder Jan Einar Greve i Bergens Tidende. Det ble i dag klart at Bergen blir Media Norges hovedsete.

- Alle som hører min stemme og kjenner til at jeg er styreleder i Bergens Tidende skjønner at jeg er glad for at hovedkontoret skal legges til Bergen, sier Jan Einar Greve.

- Jeg skal ikke dvele lenge ved statsråds Giskes uttalelse: Gud forby å bli styrt fra Bergen, humrer Greve.

Kampanje er tilstede på pressekonferansen og vil komme tilbake mer de siste oppdateringene fra den store avisfusjonen.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Schibsted-kursen stiger [26.02.2008]

Her gikk Schibsted klar [26.02.2008]

Les hele Media Norge-dommen! [26.02.2008]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.