Publisert: 28.02.2008 - 14:49
Oppdatert: 28.02.2008 - 15:24
Viasat viser muskler med TV 2
Viasat kan melde seg på i konkurransen om tv-kundene med en helt annen styrke med TV 2 på plass i Viasat.
Av:
Hans Hjellemo
Får flere kanaler: Viasat-sjefen i Norge, Erik Z. Børresen.
- Distribusjonsavtalen med TV 2 gjør at vi selvsagt nå har muligheten til å melde oss på i konkurransen med RiksTV med en helt annen styrke. Derfor er dagen i dag på alle måter en svært god dag for oss, sier administrerende direktør Erik Z. Børresen i Viasat til Kampanje.
- Å få TV 2 på plass har vært en viktig sak som vi har jobbet mye med. TV 2 har en unik posisjon, og arbeidet med at samtlige av de største basiskanalene bør være tilgjengelig på alle plattformer har vært viktig. Slik sett har situasjonen frem til nå vært litt pussig, sier Børresen.
Les også: MTG får endelig TV 2
Børresen gleder seg ekstra over avtalen ut fra det voldsomme salget av flatskjermer.
- Vi har hatt TV 2 analogt, men det analoge signalet er for dårlig. Derfor var det nødvendig å få en løsning nå, innrømmer han.
- RiksTV for tidlig ute
I dag var RiksTVs kommunikasjonsdirektør Svein Ove Søreide ute i Dagens Næringsliv og innkasserte seieren i kampen om tv-seerne i Rogaland, hvor de analoge tv-signalene slukkes i neste uke.
- Det er nok litt tidlig for RiksTV og innkassere seieren. Vi føler oss komfortable og trygge på at vi har et attraktivt innhold med egne gode kanaler, blant annet TV1000 som har etablert seg som en god merkevare. Vi har klart oss bra til nå. Med TV 2 på plass er vi absolutt et godt og attraktivt alternativ til RiksTV. Vi kan tilby HDTV, noe RiksTV har begrenset kapasitet til. Og når du ser de HDTV-bildene er det nesten så man må klype seg i armen, sier Erik Z. Børresen.