Publisert: 17.03.2008 - 09:00
Oppdatert: 17.03.2008 - 09:01
Nelvik slutter
I mai i år slutter Odd Johan Nelvik som sjefredaktør og administrerende direktør. Roger Hansen tar over direktørstillingen.
Av:
Redaksjonen, Kampanje
Det har vært kjent en stund at Nelvik skal trappe ned aktiviteten på toppen av Norges største ukeblad, Se og Hør. Harald Haave deler i dag stillingen med Nelvik som sjefredaktør tar over hele ansvaret i mai i år, mens Roger Hansen tar over det administrative ansvaret, melder VG.
Roger Hansen kommer fra stillingen som administrerende direktør i Allers Familie-Journal AS som forvalter bladporteljen til Aller-Gruppen, deriblant KK, Henne og Allers.
Odd J. Nelvik forlater sjefsstolen i Se og Hør etter 23 år i virket. Han fortsetter i Aller-Gruppen som konsulent, med særskilt overoppsyn på kjendissatsingen på internett fremover forteller nelvik til VG.
- Først og fremst med Se og Hør på nett i Norden. Det blir også prosjektarbeid og forretningsutvikling for Carl Aller Establissement samt blant annet en del styrearbeid i SOL og Aller Internett, sier han til avisen.