SBS har gjort det igjen. Få måneder etter at selskapet kjøpte Kanal 24 fra TV 2 overtar de frekvensene til tapssluket TV2 Radio i Danmark.
Det er Ekstrabladet som i dag skriver at TV2 har bestemt seg for å selge sin radiokanal til SBS. Saken blir endelig behandlet på et styremøte i formiddag, mens medarbeiderne får vite om salget på et allmøte i ettermiddag.
Selve overtakelsen skjer onsdag, men TV2 har forpliktet seg til å levere nyheter til radiokanalen i to måneder fremover.
TV2s styre skal i dag vedta en endelig spareplan for å kutte utgiftene med mellom 150 og 200 millioner kroner. Forrige uke ble det kjent at tv-kanalen sparker 82 ansatte. I tillegg har det vært uvisst hva som ville skje med radiostasjonen.