Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 16.06.2008 - 13:27 Oppdatert: 16.06.2008 - 17:02

- Grease potensiell flopp

Mediebyråenes dom over TVNorge-høsten er klar: Trygg, men ikke nødvendigvis fri for flopper.


Usikker på «Grease»: Tv- og radiosjef Jacob Schjerven i Mediacom.

Torsdag i forrige uke presenterte TVNorge sitt høstprogram. Jakob Schjerven i Mediacom beskriver TVNorge-høsten som trygg, men han er ikke sikker på at alle programmene vil innfri forventningene.

Les også: Dyreste satsing siden Big Brother

Les også: - Norsk tvs tøffeste audition

- Den største potensielle floppen er «Grease», som de selv satser høyt på. Den slår sannsynligvis godt an i smale målgrupper, men jeg tviler på breddeappellen. Det har etter hvert gått en inflasjon i talentprogrammer innen denne sjangeren. Her kombinerer de både sang, dans og drama. Sistnevnte floppet jo stort på TV 2 for noen år siden, sier Schjerven.

- Preget av usikkerhet
Sett under ett mener han likevel TVNorge har satset trygt på høstprogrammene sine, uten de altfor store sprellene.

- Det kan være nok til å befeste deres posisjon, spesielt ettersom alt tyder på at dette er gjengs satningsnivå for alle kanaler. Det er en høst på det jevne, preget av en usikkerhet i forbindelse med markedets potensielle utvikling nærmeste året for TV-kanalene, sier Schjerven.

Espen Barås Bye OMD stiller seg mer positiv til musikalsatsingen «Grease».

- «Grease» har funket bra overalt i verden, så det kommer helt sikkert til å fungere på TVNorge også. Jeg har sett litt presentasjoner, og det virker veldig gjennomarbeidet, sier han, og roser resten av høstprogrammet.

Grease-juyren er klar: Tom Sterri, Guri Schanke, Vibeke Sørlie og Geir Bie skal finne Danny og Sandy anno 2008.

Kan få negativ pr
- De har serier som har funket bra tidligere, og som kommer til å dra seere. For eksempel «71 grader nord», som jeg tror kommer til å bli en av de store suksessene i år. I tillegg har de et par nye konsepter som har funket veldig godt i utlandet, og som kan bli veldig bra dersom de klarer å pakke de inn riktig, sier Bye.

I motsetning til Schjerven tror han TVNorge har styrt lett unna potensielle flopper, og sitter med sikre kort i tv-høsten.

- TVNorge har ikke tatt mange risikoer denne høsten. Det kan komme en del negativ pr i forbindelse med «Sannhetens øyeblikk», men all pr er i så henseende god.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev



RELATERTE SAKER

Dyreste satsing siden Big Brother [13.06.2008]

- Satser på de kortene vi har [13.06.2008]

Høstfest i TVNorge [13.06.2008]

- Norsk tvs tøffeste audition [05.06.2008]


Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.