Les Kampanje magasin digitalt



Kampanje på wap




 

Publisert: 01.07.2008 - 09:26 Oppdatert: 01.07.2008 - 09:34

Flere følger fotball

Seertallene for norsk toppfotball har økt med 16 prosent siden 2006. Fotballforbundet mener dette øker verdien på fotballrettighetene


Interessen for norsk toppfotball har økt betraktelig siden TV 2 og Telenor kapret rettighetene for Tippeligaen i 2005. I snitt har 592.000 seere fulgt med i løpet av de elleve første tippeligakampene i år. Det er en økning på 16 prosent siden samme periode i 2006. Kampen som hittil har trukket flest seere var Brann og Lillestrøm i april tidligere år, med hele 730 000 seere. Det skriver Dagens Næringsliv.

Les også: Tilsynet følger fotball-dramaet tett

Les også: Røine: - Jobber fortsatt med fotballbudene

Sportssjef Bjørn Taalesen i TV 2 ser ironien i at kanalen har kapret stadig flere seere, og dermed økt verdien av tv-fotballen, mens budkampen om fotballrettighetene for neste periode pågår.

- Vi burde kanskje ha gjort en dårligere jobb. Vi har økt verdien av Tippeligaen selv og det er en viss ironi i det, sier Taalesen til DN.

- Ja, vi har registrert veksten, og er veldig glad for det, sier tv- og mediedirektør Knut Kristvang i Norges Fotballforbund.

Les også: NRK gir TV 2 kamp om tv-fotballen

Les også: Microsoft presser TV 2

Han mener økte seertall styrker markedsverdien til fotballrettighetene.

- Vi mener at når vi ser at flere ønsker å se norsk fotball, at flere er interessert, gjør dette totalverdien rundt produktet høyere. Det sa vi da vi gikk ut med konkurransegrunnlaget, sier Kristvang.

Tips en venn
Skriv ut
Bli abonnent Nyhetsbrev




Copyright © Kampanje. All rights reserved.
Besøksadresse: Sandakerveien 116, 0483 Oslo. Postadresse: Kampanje, 0441 Oslo
Telefon: 22 58 50 00. Telefax: 22 15 40 86.